ΜΠΑΡΑ

Δευτέρα 10 Νοεμβρίου 2014

"Πολυβόλο" η Γιούβε

Μεγάλη εμφάνιση για τη Γιουβέντους που διέσυρε με 7-0 την Πάρμα.
Η Γιουβέντους ήταν καταιγιστική στο πρώτο μέρος και στο 23ο λεπτό ο Γιορέντε άνοιξε το σκορ. η «Μεγάλη Κυρία» πίεσε κι άλλο και στο 29' ο Λιχτστάινερ έκανε το 2-0 ενώ στο 36' ο Γιορέντε με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 3-0.
Οι «μπιανκονέρι» δεν πάτησαν φρένο στην επανάληψη και τα 50ο λεπτό ο Τέβες έγραψε το 4-0. Στο 58ο λεπτό ο Τέβες έκανε το 5-0 και στο 76' ο Μοράτα διαμόρφωσε το 6-0. Το τελικό 7-0 διαμόρφωσε Μοράτα στο 88ο λεπτό.
Γιουβέντους: Μπουφόν, Παντοΐν, Κιελίνι, Μπονούτσι, Λιχτστάινερ Μαρκίζιο (82' Ματιέλο), Πογκμπά, Ρομούλο, Γιορέντε (71' Μοράτα), Τέβες (60' Κόμαν).
Πάρμα: Μιράντε, Κόστα, Λουκαρέλι, Φελίπε, Μάουρι (54' Μαριγκά), Λόντι, Άκουα, Ριζπόλι, Ντε Τσέλιε (46' Γκόμπι), Γκεζάλ, Κασάνο (64' Μπελφοντίλ).
Από τα άλλα ματς της 11ης αγωνιστικής, αίσθηση έκανε η Κιέβο, η οποία με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πελισιέ που σημείωσε δύο τέρματα, νίκησε 2-1 την Τσεζένα. «Μπαμ» και από την Έμπολι που έκαμψε με το ίδιο σκορ τη Λάτσιο.
Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής
Σάββατο, 8/11
Σασουόλο-Αταλάντα 0-0
Σαμπντόρια-Μίλαν 2-2 (45’ Οκάκα, 51’ Έντερ - 10’ Ελ Σαραουΐ, 65’ πεν. Μενέζ)
Κυριακή, 9/11 (16:00)
Κάλιαρι-Τζένοα 1-1 (16’ Φαρίας – 53΄αυτογκολ Ροσετίνι)
Κιέβο-Τσεζένα 2-1 (48’, 90’ Πελισιέ – 88’ Ντούριτς)
Έμπολι-Λάτσιο 2-1 (52’ Μπαρμπα, 55’ Μακαρόνε – 66’ Τζόρτζεβιτς)
Γιουβέντους-Πάρμα 7-0 (23’, 36’ Γιορέντε, 29’ Λιχστάινερ, 50’, 58’ Τέβες, 76’, 88’ Μοράτα)
Παλέρμο-Ουντινέζε 1-1 (42’ πεν. Ντιμπαλά – 5’ Θερό)
Φιορεντίνα-Νάπολι (19:00)
Ίντερ-Βερόνα (21:45)
Ρόμα-Τορίνο (21:45)