ΜΠΑΡΑ

Δευτέρα 23 Ιουνίου 2014

Αυστραλία - Ισπανία 0-3

Η Ισπανία παρέδωσε απόψε το "στέμμα" της παγκόσμιας πρωταθλήτριας με μία επιβλητική εμφάνιση στον τρίτο και τελευταίο αγώνα της στο Μουντιάλ της Βραζιλίας.

Στην αποχώρησή τους από τα γήπεδα της Βραζιλίας, οι Ισπανοί νίκησαν πολύ εύκολα 3-0 τους Αυστραλούς.

Το σκορ άνοιξε ο Βίγια με τακουνάκι στο 36΄. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο 45λεπτο άρχισε όπως τελείωσε το πρώτο. Η Ισπανία είχε την πρωτοβουλία των κινήσεν και οι Αυστραλοί είχαν κλειστεί στην  άμυνά τους.

Στο 69΄ ο Ινιέστα έβγαλε την ασίστ στον Τόρε και αυτός με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 2-0.

Στο 82΄ ο Μάτα κοντρόλαρε μέσα στη μεγάλη περιοχή, έπειτααπό σέντρα του Φάμπρεγας, και πλάσαρε κάτω από τα πόδια του Ράιαν για να κάνει το 3-0.