ΜΠΑΡΑ

Πέμπτη 23 Ιανουαρίου 2014

Με «σβηστές» μηχανές, 1-0 ο Ολυμπιακός στην Τρίπολη

Χωρίς να φορτσάρει ο Ολυμπιακός, νίκησε 1-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη με γκολ του Σέποβιτς (79’) και με τον Ιμπαγάσα να κάνει την επανεμφάνισή του προσθέτοντας το κάτι παραπάνω στο αδιάφορο ματς – Λανθασμένα ακυρώθηκε γκολ των Αρκάδων στο πρώτο ημίχρονο

Άχρωμο, άοσμο, άνοστο και άγευστο ήταν το παιχνίδι της Τρίπολης. Ουσιαστικό ενδιαφέρον δεν υπήρχε με το 4-0 υπέρ του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο, με δεδομένο ότι οι «Ερυθρόλευκοι» πήγαν χωρίς Ρομπέρτο, Μανιάτη, Μανωλά, Σάμαρη, Σαβιόλα, Κάμπελ, Μιγκέλ Τόρες και Σιόβα στην Τρίπολη, αλλά και με δεδομένη την παρουσία του Μήτρογλου στην ενδεκάδα και τη σοβαρή αντιμετώπιση του ματς από πλευράς Αστέρα, τουλάχιστον περιμέναμε καλύτερο θέαμα. Φευ! Οι δυο ομάδες έκαναν έναν μέτριο αγώνα, με τον Αστέρα στο μεγαλύτερο διάστημα να είναι καλύτερος, να πετυχαίνει ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Ζησόπουλο το οποίο κακώς ακυρώθηκε αφού δεν υπήρχε ποτέ οφσάιντ, με αποτέλεσμα να υπάρξει… ηρεμία μέχρι αηδίας στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».