ΜΠΑΡΑ

Παρασκευή 22 Νοεμβρίου 2013

Ολυμπιακός: «Καθάρισε ο Σπανούλης»

Με το Βασίλη Σπανούλη να εκτελεί από την περιφέρεια ο Ολυμπιακός πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη, με επί της Ουνικάχα Μάλαγα.
Σε λίγο περισσότερα...
Πολλά λάθη (συνολικά δώδεκα), ακόμα περισσότερα χαμένα ριμπάουντ και πολλά κενά στην άμυνα χαρακτήρισε το παιχνίδι του Ολυμπιακού στο πρώτο ημίχρονο. Οι Πειραιώτες προηγήθηκαν με 13-8 στο 5’ και 20-19 στο 9’, πριν οι γηπεδούχοι ανεβάσουν την απόδοσή τους και πάρουν τον έλεγχο του ματς (33-32 στο 14’, 46-36’ στο 18’). Η διαφορά θα μπορούσε να είχε πάρει ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις, από το 66-41 με το οποίο προηγήθηκε η Ουνικάχα Μάλαγα στο ημίχρονο, εάν οι παίκτες του Γιώργου Μπαρτζώκα δεν έβρισκαν λύσεις από την περιφέρεια, αλλά και διά χειρός Ματ Λοτζέσκι που έκλεισε το πρώτο μέρος με 12 πόντους.